Afryka

fototapeta afrykaPytani o to, z czym kojarzy się nam Afryka, coraz częściej mówimy o wojnach, głodzie i łamaniu praw człowieka, powszechny dostęp do informacji sprawia bowiem, że trudno jest nam zachować obojętność w stosunku do tego, co najbardziej typowe dla najbiedniejszego z kontynentów. Nie zapominamy jednak również o tym, że Afryka jest piękna i tajemnica, a typowa dla niej flora i fauna nie ma sobie równych na świecie. Dekoracje ścienne poświęcone Afryce nie nawiązują do tego, co spędza sen z powiek mieszkańcom tego kontynentu, prezentują jednak to, co sprawia, że o Afryce należy mówić poszukując rozwiązań trapiących ją problemów.

Najbardziej typowym motywem afrykańskim wydaje się, oczywiście, fauna, z którą kojarzy się nam ten kontynent, na fototapetach, naklejkach, obrazach oraz plakatach pojawiają się więc lwy, tygrysy, żyrafy i zwinne antylopy. Zwierzęta kojarzone z Afrykę możemy dziś oglądać w ogrodach zoologicznych znajdujących się na całym świecie, trudno jednak nie zgodzić się z tym, że najpiękniej wyglądają właśnie wśród wysokich traw Afryki i typowej dla tego kontynentu roślinności. Ciekawe są również dekoracje przybliżające nam afrykańskie wioski, te ostatnie sprawiają bowiem wrażenie miejsc stanowiących nierozerwalną całość z tym, co je otacza.

Nie ma takiego pomieszczenia, w którym dekoracje ścienne z motywami afrykańskimi prezentowałyby się obco i nienaturalnie, szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednak wśród dzieci. Dzięki bajkom takim, jak Król Lew i wyjątkowo popularny Madagaskar, Afryka nie tylko nie jest kontynentem obcym maluchom, ale jest również miejscem w wyjątkowy sposób przemawiającym do ich wyobraźni. Dzieci mają wyjątkowo pozytywne skojarzenia nie tylko z lwami, ale również z innymi zwierzętami afrykańskimi, fototapeta Afryka z tego rodzaju motywami sprawia zaś, że niejednokrotnie decydują się na poszerzenie swojej wiedzy na temat tego wyjątkowego kontynentu. Jest to najlepszy sposób na zachęcenie ich do nauki geografii, motywy afrykańskie na ozdobach ściennych to zatem strzał w dziesiątkę i wyśmienity pomysł na oryginalny prezent dla malucha.

Motywy afrykańskie to również interesujący pomysł na ożywienie przedpokoju, który zazwyczaj sprawia wrażenie pomieszczenia dość ponurego. Jeśli zależy nam na tym, aby przedpokój budził pozytywne skojarzenia i zachwycał gości – postawienie na Afrykę jest strzałem w dziesiątkę.