Akty

fototapety aktyDekoracje ścienne zazwyczaj wykorzystywane są po to, aby uatrakcyjnić pokój, do którego trafią. Niektórzy nabywcy nie przywiązują, w związku z tym, zbyt dużej wagi do tego, co się na nich znajduje. Coraz częściej uświadamiamy sobie jednak, że działanie tego typu jest nie tylko błędne, ale również wyjątkowo nieopłacalne. Zarówno naklejki, jak i plakaty mogą zachwycać nie tylko funkcjonalnością, ale również pięknem. Wśród najbardziej interesujących warto zwrócić uwagę między innymi na te, które przedstawiają akty.

Piękno ludzkiego ciała interesowało artystów od wieków, akty powstawały więc nawet wówczas, gdy nagość uznawano za temat tabu, o którym nie powinno się wspominać nawet przyciszonym głosem. Najpiękniejsze akty to przecież nie dzieła artystów współczesnych, ale tych, którzy poprzedzili ich o kilkaset lat. Zawsze charakteryzowała je wierność w przekazie szczegółów anatomicznych, do dziś jednak zachwyca nas również to, że nie przeplatała się ona nigdy z wulgaryzmem.

Oczywiście, fototapeta akty z kobiecymi bądź męskimi aktami (bo i one potrafią być piękne) wzbudza kontrowersje, coraz częściej przekonujemy się jednak, że zastrzeżenia zgłaszają przede wszystkim osoby, których wiedza na temat aktów jest ograniczona. Gdy zapytamy najzagorzalszych przeciwników aktów na ścianach sypialni, co przeszkadza im w nich najbardziej, z pewnością wskażą na dosadność i wyuzdanie, a przecież wspomnianych cech w najbardziej znanych aktach brakuje.

Gdzie akty jako ozdoby ścienne prezentują się najlepiej? Wiele zależy oczywiście od naszych upodobań oraz od charakteru samych rozwiązań tego typu. Fototapeta najlepiej będzie prezentowała się w sypialni, w tym intymnym pomieszczeniu nie znajdzie się bowiem żaden z obrońców moralności mylnie interpretujących funkcje, jakie ma do spełnienia. Obraz prezentujący modelkę pozującą mistrzowi możemy jednak z powodzeniem powiesić również w salonie, nie warto przy tym chować go przed oczyma gości wieszając go w miejscu trudno dostępnym. Akt jest w stanie sprawić, że pomieszczenie zyska nowy wymiar, stanie się nie tylko bardziej intymne, ale również mniej pospolite, a w związku z tym – ciekawsze. Plakaty prezentujące piękno ludzkiego ciała mogą zaś trafić do pokoju nastolatka i z całą pewnością nie będą w nim siały zgorszenia. Co więcej, mogą mieć niebanalny wpływ na edukację kulturalną młodego mężczyzny, który doceni pewne niedopowiedzenie cechujące przecież najpiękniejsze z aktów.