Góry i motywy górskie

fototapety góryNiemal każdy z nas z napięciem oczekuje na moment, w którym uda mu się wyrwać z domu i zmienić klimat, niemal każdy ubolewa jednak również nad tym, że chwile takie nie pojawiają się tak często, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Na szczęście, wcale nie musi tak być. Owszem, trudno namawiać kogokolwiek do porzucenia pracy i poświęcenia życia na podróżowanie, warto jednak postarać się, aby jakiś ślad związany z wakacjami i podróżami pozostał z nami na zawsze i towarzyszył nam każdego dnia. Jak tego dokonać?

Do niedawna wydawało się nam, że jedyne, co możemy zrobić, to wykonać jak najwięcej zdjęć, a następnie, w chwilach smutku lub zmęczenia trudami życia osobistego i zawodowego – oglądać je wspominając chwile, w których zdobywaliśmy górskie szczyty, szusowaliśmy na nartach, naśladowaliśmy najbardziej znanych sportowców sprawdzając, na czym właściwie polega krok łyżwowy albo błądziliśmy po szlakach narzekając na autora przewodnika, który nie przewidział, że będziemy przemieszczać się po górach tak wolno. Zdjęcia to wspaniałe pamiątki, z reguły jednak przechowujemy je w specjalnych albumach albo w folderach w pamięci komputera i nie jesteśmy w stanie powrócić do nich tak szybko, jak mielibyśmy na to ochotę. Na szczęście, od niedawna możemy skorzystać z jeszcze jednego rozwiązania pozwalającego w każdej chwili poczuć się jak podczas wycieczki w góry. Rozwiązaniem tym są dekoracje ścienne takie jak fototapeta góry i nie da się ukryć, że systematycznie zyskują one na znaczeniu ciesząc się coraz większą popularnością.

Najciekawszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście fototapeta z motywem górskim umieszczona w sypialni albo plakat, który pojawia się na drzwiach łazienki. Dlaczego akurat tam? To właśnie w tych pomieszczeniach przebywamy najdłużej zaraz po przebudzeniu, gdy przypominamy sobie, że czeka nas kolejny męczący dzień i gdy zastanawiamy się, jaki jest sens poddawania się jego biegowi. Wystarczy jednak rzut oka na fotografię umieszczoną na naklejce, fototapecie lub plakacie, aby poprawił nam się humor, pozytywne wspomnienia pozwalają bowiem na uwolnienie tych samych emocji, które towarzyszyły nam podczas wakacji w górach. Motywy górskie na dekoracjach ściennych mogą również trafić do pokoju dziecięcego, charakteryzuje je bowiem piękno i pewien spokój, ich widok sprawia zaś, że maluch czuje się bardziej bezpieczny.