Owoce

fototapety owocePytanie o to, jak wyrażać uczucia takie, jak miłość, zadowolenie, bezpieczeństwo i zaufanie towarzyszy nam od lat. Najprościej jest o nich mówić, wielokrotnie uświadamiamy sobie jednak, że ubranie w słowa tego, co odczuwamy nie przychodzi nam z łatwością. Niekiedy warto zatem zastanowić się nad wyrażaniem różnorodnych uczuć i emocji w sposób symboliczny, jeśli zaś jesteśmy zdecydowani na taki krok – motywy owocowe w dekoracjach ściennych z pewnością przyjdą nam z pomocą.

Obrazy i plakaty wyobrażające owoce towarzyszą nam od lat, pojawiają się przy tym nie tylko w domach prywatnych, ale również w wielu lokalach. Budzą skojarzenia z czymś smacznym i miłym dla oka, właściciele barów i restauracji wykorzystują je więc, aby zasugerować im, że trafili do miejsca tworzonego przez ludzi z pasja dla osób, które cenią sobie dobry smak. I nawet, jeśli wspomniany motyw można uznać za dość konwencjonalny, niemal każdy klient lokalu jest w stanie potwierdzić, że w towarzystwie patery z owocami na ścianie czuje się pewniej i bardziej komfortowo.
Wspomniana konwencjonalność motywów owocowych w dekoracjach ściennych również nie jest problemem, twórcy fototapet, plakatów oraz naklejek potrafią bowiem przedstawiać owoce na wiele sposobów przedstawiając osobom zainteresowanym tego rodzaju rozwiązaniami wiele wymiarów ich piękna. Na plakacie może zatem znaleźć się pojedyncze jabłko, pomarańcza lub gruszka, powiększenie owocu sprawia zaś, że możemy zachwycać się nawet najdrobniejszym jego szczegółem. Modne są również wspominane już fototapety z owocami, a także kompozycje, w których owoc pojawia się w otoczeniu innych elementów obrazu. Truskawka na krzaku lub wiśnia na czubku tortu prezentuje się przecież równie zachwycająco jak talerz wypełniony jabłkami, a znalezienie pomieszczenia, w którym zagości nie jest szczególnie trudnym zadaniem.

Z owocami najczęściej mamy do czynienia w jadalniach i kuchniach, tam więc obrazy, plakaty i fototapety z motywami owocowymi prezentują się najbardziej naturalnie. Niekiedy pełnią przy tym nie tylko funkcję estetyczną, widok fototapety z owocami niejednokrotnie sprawia bowiem, że dziecko pojawiające się w kuchni nabiera ochotę na jabłko albo kiść winogron, a nie na coś słodkiego. A co z emocjami, które wyrażają ozdoby ścienne z motywami owocowymi? Czyż czerwone jabłko nie jest pięknym symbolem miłości bez względu na to, czy wręczamy je ukochanej, czy też umieszczamy na plakacie?